Yanak İnceltme (Bişektomi)

Yüzün büyük bir bölümünü yanaklar oluşturur. Bu yüzden yüz güzelliği ile yanaklar arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Yanaklar doğuştan veya kilo alımı gibi sebeplerden büyük bir görünüme sahip olabilirler. Yanakların büyüklüğü sebebi ile yüzü çekici yapan hatlar kaybolabilir. Yine büyük ve dolgun yanaklar sebebi ile kişiler; erkeksi veya kadınsı bir görünüş yerine çocuksu bir yüz ifadesine sahip olabilirler. Pek çok kişi bahsettiğimiz şekilde bir yanak görünümüne sahip olmak istemez. Bu yüzden yanak inceltme egzersizleri gibi uygulamalara başvururlar. Ancak bu uygulamalar hem çok zahmetlidirler hem de beklenilen sonuçları vermeleri garanti değildir. Yanak inceltme ameliyatı olarak bilinen bişektomi ise çok daha hızlı ve kesin sonuçlar verir.

Bişektomi ameliyatı sayesinde hastaların yanak bölgeleri düzenlenebilir. Yanaklar yüz hatlarına uygun bir biçimde şekillendirilebilir. Bölgede yer alan fazla yağ dokusunun alınması ile yanaklar inceltilebilir. Yazımızın devamında bişektomi ameliyatının nasıl yapıldığından ve bişektomi öncesi sonrası süreçlerden bahsedeceğiz.

Bişektomi ve benzer operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yanak bölgesinin estetik ölçütler kapsamında şekillendirilmesi, yanakların inceltilmesi için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında özel teknikler kullanılır.  Tüm bu teknikler yardımı ile yanaklar inceltilir ve şekillendirilir. Üstelik bahsettiğimiz işlemler ağız içinden yapıldığı için görünürde iz kalmaz. Bişektomi ameliyatı sayesinde halk arasında ‘’Hollywood Yanağı’’ olarak bilinen yanak görünümüne kavuşmak mümkündür.

Bişektomi İle Neler Yapılabilir?

Bişektomi ameliyatı sırasında yanak bölgesine ve bu bölgede yer alan dokulara müdahale edilebilir. Bölgede yer alan yağ dokusu, yanakların büyük ve şişkin bir görünüme sahip olmasına yol açar. Şişkin yanaklar sebebi ile yüzü estetik ve çekici kılan hatlar belirginliklerini kaybeder. Kişiler, bebek yanaklarını andıran bir yanak görünümüne sahip olurlar. Bişektomi ameliyatı sayesinde bu görünüme sebep olan yağ dokuları alınabilir. Kalan yağ dokuları şekillendirilebilir. Böylece yanaklar ve yüzün geri kalanı arasında estetik bir denge kurulabilir.

Bişektomi Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Bişektomi ameliyatı, 18 yaşını doldurmuş olan ve operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık durumu olmayan herkese yapılabilir. Yanak ve yanak çevresinin, yüzün geri kalanı ile birlikte ergenlik döneminin sonuna kadar gelişim gösterdiği düşünülür. Bu gelişimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için reşit olmayan bireylere bişektomi ameliyatı önerilmez.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bişektomi ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Bazı durumlarda derin uyku hali olarak bilinen sedasyon yöntemi de tercih edilebilir. Bu uygulamalar sayesinde hastalar bişektomi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar.

Bişektomi ameliyatı ağız içerisinden yapılır. Ağız içerisinden yanak bölgesine küçük bir kesi atılır. Daha sonra ise bu kesi yardımı ile yanak bölgesindeki fazla yağ dokusu doğurtularak alınır. Geriye kalan dokular, istenilen görünümü oluşturmak adına düzenlenebilir. Bişektomi ameliyatı ortalama 45 dakikada tamamlanır. Bu süre kişiden kişiye bir miktar değişebilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Öncesi Sonrası Nasıldır?

Bişektomi olarak da bilinen yanak inceltme ameliyatı  öncesinde detaylı bir planlama yapılır. Bu planlama genel olarak hastanın talepleri ve yanak bölgesinin analiz edilmesi ile oluşur. Böylece yapılacak olan işlemler detaylı olarak kararlaştırılır.

Yanak inceltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci oldukça konforludur. Ameliyat bölgesi tam olarak iyileştikten ortalama bir iki ay sonra yanaktaki ve yüzdeki olumlu değişim fark edilebilir.

Yanak inceltme ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bişektomi ameliyatı sonrası hastalar aynı gün taburcu edilebilirler. Yine operasyonun yapıldığı gün hastaların gündelik yaşamlarına dönmelerinde bir sakınca yoktur. Ancak operasyondan sonra birkaç gün boyunca çok sıcak, çok soğuk veya sert yiyeceklerin tüketilmemesi önerilir. Ameliyat ağız içerisinden gerçekleştiği için tüketilen yiyeceklere ve içeceklere dikkat edilmelidir. Yanak içerisinde yer alan dikişler kendiliğinden düşerler bu yüzden dikiş aldırmaya gerek yoktur.

Bişektomi yapılan bölge bir hafta içerisinde büyük oranda iyileşir. Bu süreçte ağız bakımına ve temizliğine dikkat edilmesi önerilir. Bişektomi sonrası iyileşme süreci doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde oldukça konforlu ve hızlıdır.

Yanak İnceltme (Bişektomi) Ameliyatı Fiyatları

Bişektomi ameliyatı  halk arasında  Hollywood Yanağı veya Star Yanağı olarak da bilinmektedir.Bişektomi ameliyatıyla yanaklı kişilerde daha çekici görünümüne kavuşmak mümkündür. Böylece yüz hatları çok daha belirgin bir hal alır. Yüzdeki bebeksi ifade çok daha çekici bir görünümle yer değiştirir. Bu operasyon tamamen kişiye özel olarak planlanmaktadır.

Yanak inceltme ameliyatı fiyatları ve bişektomi ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button