Uyluk Germe

Kalçadan diz eklemine kadar inen bölge uyluk bölgesi olarak bilinir. Bu bölgede kilo alıp verme gibi sebeplerden zaman içerisinde sarkmalar ve kırışıklıklar görülebilir. Uyluk bölgesi kişinin hayatı boyunca bir değişim içerisindedir. Bu değişim sebebi ile uyluk bölgesinde yer alan deri dokusu yıpranır. Yıpranmaya bağlı olarak dokular sarkar, cilt yüzeyinde çatlaklar ve kırışıklıklar görülür. Bu durum pek çok kişi tarafından istenmeyen bir görüntüye yol açmaktadır. Uyluk germe ameliyatı bahsettiğimiz görünümü gidermek için tercih edilir.

Uyluk germe sayesinde diz ile kalça arasında kalan bölgedeki fazla yağ ve deri dokusu alınır. Böylece bölgede meydana gelmiş olan sarkık görünüm giderilir; daha ince, toplu ve sıkı bir görünüm elde edilir. Uyluk germe ameliyatı doktor tarafından kişiye özel olarak planlanır. Bu sayede operasyonun başarısı ve isabetliliği arttırılmış olur.

Uyluk germe ameliyatı ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Uyluk Germe Nedir?

Uyluk germe ameliyatı, dizlerin üzerinde kalan bölgenin vücutla uyumlu ve sıkı bir görünüm kazanabilmesi için yapılan operasyondur. Bu operasyon özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri ile yapılır. Uyluk germe ameliyatı sayesinde uyluk bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusu alını; geriye kalan deri estetik ölçütler çerçevesinde gerdirilir. Böylece bölge sıkı, ince ve toplu bir görünüme kavuşur. Uyluk bölgesinin vücudun genel estetik bütünlüğü için çok önemli olduğu düşünülmektedir. Bu yüzden uyluk germe ameliyatı oldukça sık tercih edilen bir operasyondur.

Uyluk Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Uyluk germe ameliyatı, uyluk bölgesinin fit ve estetik açıdan çekici bir görünüm kazanması için yapılır. Uyluk bölgesi kilo alıp verme gibi sebeplerden çok çabuk yıpranabilmektedir. Bu yıpranma kendisini kırışıklıklar, çatlaklar ve sarkmalar şeklinde gösterir. Uyluk germe ameliyatı, bahsettiğimiz estetik kusurları gidermek amacıyla yapılmaktadır. Böylece bireyler kalçaları, alt bacakları ve vücutlarının geri kalanıyla uyumlu bir uyluk görünümüne sahip olurlar.

Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Uyluk germe ameliyatı 18 yaşını doldurmuş olan ve operasyona engel olabilecek bir sağlık durumu olmayan herkese yapılabilir. Bacakları meydana getiren dokuların ergenlik döneminin sonlarına kadar gelişmeye devam ettiği düşünülür. Bu yüzden 18 yaşından küçük olan bireylere uyluk germe ameliyatı önerilmez.

Uyluk Germe Ameliyatı İzi Olur Mu?

Uyluk germe ameliyatı sonrasında iz kalır. Bu operasyon cerrahi kesiler ve dikişlerle yapıldığı için iz kalması kaçınılmazdır. Doktorlar bu izin olabildiğince gizli kalması, fark edilmemesi için ellerinden geleni yaparlar. Operasyondan bir süre sonra uyluk bölgesinde kalan ameliyat izleri ten rengini alır ve fark edilmeleri güçleşir. İzlerin büyüklüğü veya uzunluğu, yapılan operasyonun kapsamına göre değişiklik gösterebilir.

Uyluk Germe Kalıcı Mı?

Uyluk germe işlemi sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Ancak ameliyat sonrasında hastanın, bu kazanımları korumak için bazı hayat tarzı değişiklikleri yapması gerekir. Aksi takdirde uyluk bölgesinde yeniden sarkma meydana gelebilir. Bunun önlenmesi içi beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ve düzenli spor yapılması önerilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Anestezi uygulaması sayesinde hastaların cerrahi işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması önlenmiş olur.

Anesteziden sonra uyluk bölgesine cerrahi bir kesi atılır. Bu kesi yardımı ile bölgede bulunan fazla yağ dokusu alınır. Sarkmaya sebep olan fazla deri dokusu da alındıktan sonra kalan deri, doktor tarafından planlanan şekilde yeniden gerdirilir. Böylece bölgenin gergin, sıkı ve ince bir görünüme kavuşması sağlanır. Uyluk germe ameliyatı yapılan işlemlerin kapsamına göre 2 ila 3 saat kadar sürebilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Uyluk germe ameliyatı öncesinde hastaların üst bacak bölgeleri detaylı olarak değerlendirilir. Bu bölgenin estetik kusurları, hastanın şikâyetleri ve talepleri de göz önünde bulundurularak belirlenir. Daha sonra ise yapılacak olan işlemler planlanır. Uyluk germe ameliyatı öncesinde doktorlar, hastalarını, ameliyat gününe nasıl hazırlanmaları gerektiği hakkında bilgilendirirler.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında hastalar, beden ölçüleri ile uyumlu bir üst bacak görünümüne kavuşurlar. Uyluk germe sırasında sadece germe işlemi yapılmaz. Bölgesel inceltme işlemlerine de başvurulur. Böylece diz ile kalça arasında kalan bölge zarif, ince ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Doktorlar uyluk germe öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Uyluk germe ameliyatı sonrası hastalar birkaç gece hastanede misafir edilebilirler. Bu süreçte ameliyat bölgesinin bakımı yapılır, hastanın kontrolleri düzenli olarak sağlanır. Ameliyat sonrasında üst bacak bölgesinde şişlik ve morarma görülebilir. Bunlar zaman içerisinde kendiliğinden geçerler. Hastalar ameliyatı takriben 1 hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. 1 ay içerisinde de büyük oranda iyileşme gösterirler. Bu süreler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uyluk germe ameliyatı sonrasında yorucu sporlardan ve ağır işlerden bir süre uzak kalınması gerekir.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları

Uyluk germe ameliyatı bacakla kalça arasında kalan bölgenin inceltilmesi, gergin ve sıkı bir görünüme kavuşması için tercih edilir. Ameliyatın detayları ve kapsamı hastaya özel olarak planlanır. Bu yüzden uyluk germe fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Uyluk germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button