Kalça Estetiği

Kalçalar ve çevresi vücudun estetik bütünlüğü açısından çok önemlidirler. Bu bölgeler zaman içerisinde pek çok değişim geçirirler. Kilo alıp vermeye veya ilerleyen yaşa bağlı olarak kalça bölgesinde deri sarkmaları meydana gelebilir. Bazı kişiler bölgesel yağlanmalar sebebi ile vücutları ile uyumlu olmayan, şekil olarak beğenmedikleri kalçalara sahip olabilirler. Bazı kişilerde ise kalçalar çok küçük ve kıvrımsız bir yapıda olabilir. Pek çok kadın kalçalarının vücutları ile uyumlu, kıvrımlı ve sıkı bir yapıya sahip olmasını ister. Kalça estetiği de tam olarak bu görünümü sağlamak için yapılır.

Kalça estetiği sırasında kalçalarda bulunan birçok estetik kusur giderilebilmektedir. Bu operasyon, sayesinde bireyler sıkı, toplu ve dolgun kalçalara sahip olabilirler. Bununla birlikte kaçla derisinde meydana gelen sarkmalar ve çatlaklar da giderilebilir. Böylece vücut ölçüleri ile uyumlu ve estetik açıdan zengin bir kalça görünümü elde edilir. Yazımızın devamında kalça estetiğinin nasıl yapıldığından ve bu operasyonlarla ne gibi işlemler yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Kalça estetiği ve benzer estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Kalça Estetiği Nedir?

Kalça estetiği; kalçaları şekillendirmek ve kalçalardaki estetik kusurları gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri ile yapılır. Kalça estetiğinde asıl amaç; kalçanın vücut ölçüleri ile uyumlu ve çekici olacak biçimde şekillendirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda kalça büyütülebilir, küçültülebilir; kalça derisi gerdirilebilir. Kalça hatlarını belirginleştirmek ve kalçalara kalkık bir görünüm kazandırmak da mümkündür.

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya popo estetiği, kalçaların belirgin, dolgun ve yuvarlak bir görünüm kazanması için yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyona olan talep son zamanlarda oldukça artmıştır. Brezilya popo estetiği sayesinde kadınlar; çatlaklardan, sarkmalardan ve selülitlerden arınmış kalçalara sahip olabilirler. Bu operasyonun detayları doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Böylece hastanın talep ettiği kalça görünümü en iyi şekilde sağlanmış olur.

Kalça Estetiği İle Neler Yapılabilir?

Kalça estetiği ile şu gibi işlemler yapılabilir:

  • Kalça estetiği sayesinde popo bölgesinde yer alan sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir.
  • Kalça estetiği ameliyatı ile kalçaların sıkı, dolgun ve belirgin bir görünüm kazanması sağlanabilir.
  • Kalça estetiği ameliyatı sayesinde kalçalar genel estetik standartlar ve hasta talebi doğrultusunda şekillendirilebilir.
  • Kalça estetiği ile kalça büyütme, kalça küçültme ve kalça germe gibi işlemler yapılabilir.

Tüm bu işlemler doktor tarafından hastaya özel olarak planlanırlar.

Kalça Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kalça estetiği 18 yaşını doldurmuş ve uygulamaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilir. Kalça bölgesinin 18 yaşına kadar geliştiği ve değiştiği düşünülür. Bu yüzden kalça estetiği reşit olmayan bireylere önerilmez. Doktorlar, hastalarının kalça estetiğine uygunluklarını detaylı olarak değerlendirirler.

Kalça Estetiği Kalıcı Mı?

Kalça estetiği kalıcı bir işlemdir. Ancak bu kalıcılık hastanın kendisine bağlıdır. Çünkü zaman içerisinde önerilmeyen yaşam tarzlarına ve kilo alımına bağlı olarak kalçalar yeniden değişime uğrayabilir. Bunun önlenmesi için kalça estetiği yaptıran kadınlar; operasyon sonrasında sağlıklı bir beslenme programına ve kendileri için uygun bir egzersiz rutinine sahip olmalıdırlar. Böylece kalça estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar korunabilir.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır? Kalça Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği; operasyonun amacına ve kapsamına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Anestezi uygulamaları sayesinde hastaların ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur. Daha sonra ise operasyon, önceden planlandığı şekli ile uygulamaya konur.

Kalça Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme estetiği genel olarak iki aşamadan oluşur. Öncelikle hastanın bölgesel yağlanma bulunan vücut bölgelerinden bir miktar yağ dokusu alınır. Daha sonra ise bu yağ dokusu kullanılarak hastanın kalçası şekillendirilir. Eğer hastanın kendi yağ dokuları yetersiz kalırsa silikon protezler de kullanılabilir. Kalça büyütme estetiği sayesinde hastalar dolgun ve belirgin kalçalara sahip olurlar.

Kalça Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça küçültme estetiği sırasında hastanın kalçalarında bulunan fazla yağ dokusu alınır. Bu işlem yapılırken kalça, vücut ölçüleri ile uyumlu olacak şekilde biçimlendirilir. İşlem sırasında kalçadaki fazla deri dokusu da alınabilir. Böylece kalça sarkması, çatlama ve benzer estetik kusurlar da giderilmiş olur. Kalça küçültme estetiği sayesinde kadınlar vücutları ile uyumlu ve sıkı kalçalara sahip olabilirler.

Kalça Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça germe estetiği sırasında; sarkmaya, kırışıklıklara ve çizgilere yol açan fazla deri alınır. Daha sonra ise kalça özel cerrahi teknikler kullanılarak gerdirilir. Böylece kalçanın duruşu, görünümü ve bütünlüğü estetik olarak düzenlenmiş olur. Kalça germe estetiği diğer kalça estetiği işlemleri ile birlikte de yapılabilir. Kalça germe estetiği sayesinde kadınlar; gergin, sıkı ve toplu kalçalara sahip olabilirler.

Kalça Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Kalça estetiği öncesinde, operasyon sırasında yapılacaklar hasta için özel olarak planlanır. Bu planlama dahilinde kalçaların alacağı şekil ve giderilecek olan estetik kusurlar belirlenir. Hastalar kalça estetiği operasyonuna nasıl gelecekleri hakkında bilgilendirirler.

Kalça estetiği sonrası iyileşme süreci, operasyonun kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Hastalar bir gece hastanede misafir edilebilirler. Bu süre zarfında gerekli kontroller sağlanır ve hastanın iyileşme sürecine iyi bir başlangıç yapabilmesi için tüm modern imkânlar sevk edilir. Hastalar hemen hemen 1 hafta sonra sosyal yaşamlarına dönebilirler. 3 hafta içerisinde de gündelik işlerini büyük oranda kendi başlarına yapabilirler. Bu süreler operasyonun kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir.

Doktorlar, kalça estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Kalça Estetiği Fiyatları 2022

Kalça estetiği sayesinde estetik olarak çekici, toplu ve belirgin kalçalara sahip olmak mümkündür. Operasyonun detayları hastaya özel olarak planlanır. Bu yüzden kalça estetiği ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişebilir.

Kalça estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz. 

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button