Gençlik Aşısı

Cildi meydana getiren dokular zaman içerisinde yıpranırlar. Elastik yapılarını kaybeder ve kırışmaya başlarlar. İlerleyen yaşın da etkisi ile cildin renk dengesinde bozulmalar görülebilir. Mimiklerin oluştuğu bölgelerde çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Tüm bu estetik kusurlar, kişinin olduğundan daha yaşlı bir yüz görünümüne sahip olmasına yol açar. Günümüzde yaşlılık belirtilerini önlemek veya ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan pek çok kozmetik ve tıbbi uygulama vardır. Bunlar arasında en etkili olanlarından biri de gençlik aşısı olarak bilinen uygulamadır.

Gençlik aşısı, cildin ihtiyaç duyduğu organik bileşenleri ve kaynakları cilde aktarır. Böylece cildin eski hacmini ve canlılığını kazanması sağlanır. Gençlik aşısı sayesinde hastalar çok daha parlak, sıkı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşurlar. Bu uygulamanın detayları hastaya özel olarak planlanır. Böylece istenilen bölgelerdeki çizgiler ve kırışıklıklarla özel olarak mücadele edilir. Yazımızın devamında gençlik aşısının faydalarından ve nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Gençlik aşısı ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı; ciltteki kırışıklıkların ve yıpranmanın giderilebilmesi, cildin çok daha genç bir görünüm kazanabilmesi için yapılan işlemdir. Gençlik aşısının içerisinde cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller ve organik materyaller yer alır. Bu materyaller cildin onarılmasını destekler; ciltteki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesine olanak sağlar. Böylece bireyler çok daha genç, parlak ve canlı bir cilt görünümüne kavuşurlar.

Ameliyatsız Estetik Nedir?

Ameliyatsız estetik, estetik kusurların cerrahi işlemlere başvurulmadan giderilmesidir. Ameliyatsız estetik uygulamaları ile yüzde yer alan kırışıklıklar ve çizgiler giderilebilir; yüze genç ve canlı bir görünüm kazandırılabilir. Ameliyatsız estetik uygulamaları sonrasında uzun ve meşakkatli iyileşme süreçlerine gerek yoktur. Hastalar çoğu zaman işlemden hemen sonra gündelik yaşantılarına devam edebilirler.

Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Ameliyatsız Estetik adlı menüyü inceleyebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısının faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Yüze genç ve canlı bir görünüm kazandırır.
  • Doku hasarlarının ve yıpranmalarının iyileşmesine yardımcı olur.
  • Uygulandığı bölgedeki kırışıklıkları ve çizgileri azaltır; dokulara canlılık kazandırır.
  • Cildin renk dengesinin yeniden kurulmasına yardımcı olur.
  • Cildi nemlendirir ve cildin esnek bir yapı kazanmasını sağlar.

Gençlik aşısı etkilerini, uygulandığı bölgedeki iyileşme ve toparlanma sürecini aktifleştirerek, bu süreçleri hızlandırarak gösterir.

Gençlik Aşısı Kimlere Yapılabilir?

Gençlik aşısı 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Erkekler de kadınlar kadar bu uygulamayı tercih etmektedir. Gençlik aşısı uygulanırken genel anestezi veya cerrahi operasyonlar gibi meşakkatli işlemlere başvurulmaz. Bu yüzden 18 yaşını doldurmuş olan pek çok kişi gençlik aşısı yaptırabilmektedir. İşlem öncesinde hastaların gençlik aşısı için uygunlukları doktor tarafından özenle değerlendirilir.

Gençlik Aşısı İçeriği Nedir?

Gençlik açısının içerisinde; cildi destekleyen hyaluronik asit, vitaminler, mineraller ve organik bileşenler yer alır. Tüm bu maddeler cildin, kendisini yenilemek için ihtiyaç duyduğu kaynaklardır. Gençlik aşısı sayesinde bu maddeleri direkt olarak cildin üzerine uygulamak mümkündür. Böylece onarıcı ve iyileştirici mekanizmalar aktifleşir, hızlanır. Hastalar çok daha genç ve canlı bir cilt görünümüne sahip olurlar.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Gençlik aşısının birkaç seans sayesinde pekiştirilmesi önerilir. Genelde doktorlar, 2 ila 3 seans yaptırılmasını önerirler. Bu seanslar arasındaki süreler doktor tarafından kişiye özel olarak kararlaştırılır. Böylece gençlik aşısından mümkün olan en iyi verim alınmış olur.

Gençlik Aşısı Kalıcı Mı?

Gençlik aşısının etkileri kalıcı değildir. Gençlik aşısı ile cilde uygulanan maddeler bir süre cilt tarafından kullanılarak tükenirler. Bu yüzden etkileri de zaman içerisinde kaybolur. Bu süre 3 ila 6 aydır. Gençlik aşısının kalıcılık süresi cilt tipi gibi faktörlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastalar doktor önerisine göre belirli aralıklarla gençlik aşısı işlemini yeniden yaptırabilirler.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı, özel enjeksiyon uygulamaları ile yapılır. Uygulama öncesinde işlemin yapılacağı bölgeye anestezi kremi sürülebilir. Böylece olası ağrı ve rahatsızlık hissi önlenmiş olur.

Daha sonra ise doktor tarafından belirlenmiş olan bölgelere, gençlik aşısı sıvısı özenle enjekte edilir. Böylece bu bölgelerdeki doku onarımı hızlandırılır, hastaların çok daha genç ve parlak bir cilt görünümüne kavuşması mümkün olur.

Gençlik aşısı işlemi hemen hemen 15 dakika içerisinde son bulur. Bu süre uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Gençlik Aşısı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Gençlik aşısı öncesinde, yapılacak olan işlemler detaylı olarak planlanır. Bu planlama süreci hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Eğer hasta, kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa bir süre bu ilaçlara ara vermesi istenebilir.

Gençlik aşısı sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Gençlik aşısının yapıldığı bölgede bir miktar kızarma ve şişlik görülebilir. Bu kızarıklık ve şişlikler birkaç gün içinde azalarak tamamen kaybolurlar.

Doktorlar, gençlik aşısı öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı içerisinde yer alan destekleyici maddeler, cildin hızla iyileşmesine ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olurlar. Bu sayede kırışıklıklar, çizgiler ve yaralar gibi pek çok estetik kusur giderilebilir.

Gençlik aşısının uygulanma süreçleri tamamen hastaya özel olarak planlanır. Bu yüzden gençlik aşısı ücreti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Gençlik aşısı fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button