İple Yüz Germe

Yüzü meydana getiren dokular zaman içerisinde yıpranırlar. Bu yıpranmada ilerleyen yaşın, genetik özelliklerin ve bazı çevresel etmenlerin rolü büyüktür. Cilt altında bulunan yağ yastıkları zaman içerisinde yıpranır ve eski hacimlerini kaybederler. Bu da cildin kırışmasına ve ciltte çökükler oluşmasına sebep olur. Bahsettiğimiz kırışık ve çizgili cilt görünüm, bireylerin olduklarından çok daha yaşlı algılanmalarına yol açabilir. Bu yüzden pek çok kişi tarafından istenmezler. Yüz kırışıklıklarını gidermek ve yüze genç bir görünüm kazandırmak için yapılan birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerden biri de iple yüz germe işlemidir.

İple yüz germe işlemi halk arasında ‘’ameliyatsız yüz germe’’ olarak da bilinmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemi, cilt altına yerleştirilen, iplik formundaki özel maddelerle yapılır. Bu iplikler yerleştirildikleri bölgede kolajen üretimini destekler. Böylece cilt yüzeyindeki çizgiler ve kırışıklıklar kaybolmaya başlar.

İple yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

İple Yüz Germe Nedir?

İple yüz germe, yüzdeki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi için tercih edilen, ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Uygulama sırasında herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadığı için halk arasında ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinir. Bu işlem sayesinde yüzde ve boyun bölgesinde yer alan kırışıklıklar giderilebilir. Cilt çok daha gergin ve sıkı bir görünüme kavuşabilir.

Ameliyatsız Estetik Nedir?

Ameliyatsız estetik, estetik kusurların; cerrahi işlemlere başvurulmadan giderilmesine imkân sağlayan uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamalar sayesinde cilt kırışıklıklarını gidermek, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak ve bireye çok daha genç bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Ameliyatsız Estetik isimli menüyü inceleyebilirsiniz.

İple Yüz Germe Neden Yapılır?

İple yüz germe, yüz ve boyun bölgesinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi için yapılır. Böylece bireylere çok daha genç ve canlı bir cilt görünümü kazandırmak mümkün olur. Cilt zaman içerisinde pek çok faktöre bağlı olarak kırışabilmektedir. Bu da bireylerin olduklarından daha yaşlı algılanmalarına yol açmaktadır. İple yüz germe gibi ameliyatsız estetikler sayesinde, bu kırışıklıkları gidermek mümkün olabilmektedir.

İple Yüz Germe Kimlere Yapılabilir?

İple yüz germe işlemi 18 yaşını doldurmuş olan bireylere önerilmektedir. Tüm dünyada hem erkekler hem de kadınlar iç rahatlığı ile bu uygulamayı yaptırmaktadırlar. İşlem sırasında cerrahi kesiler ve dikişler kullanılmadığı için pek çok birey için uygun bir estetik uygulamasıdır. Hastaların bu işlem için uygunlukları, doktorlar tarafından etraflıca değerlendirilir.

İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

İple yüz germe işleminin olumlu etkileri 2 yıla kadar korunabilirler. Bu süre cilt yapısına ve benzer faktörlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Olumlu etkilerin devam etmesini isteyen bireyler, doktor tavsiyesine göre belirli aralıklarla iple yüz germe işlemini tekrarlatabilirler.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple yüz germe işlemi öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezik bir krem sürülür. Yani işlem sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Doktor, ip uygulamasının yüzün hangi bölgesinden yapılacağına karar verir. İşlemin tüm detaylarını hasta için özel olarak planlar. Anestezik krem uygulamasından sonraki işlemler de bu plan dahilinde yapılır. Uygulama için özel tasarlanmış, ince uçlu iğnelere takılı ipler daha önce planlanan bölgelerden cilde yerleştirilir. Bu ipler bulundukları bölgedeki kolajen üretimini hızlandırır ve desteklerler.

İple yüz germe işlemi hemen hemen yarım saat içerisinde son bulur. Bu süre kişiden kişiye bir miktar değişiklik gösterebilir.

İple Yüz Germe Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

İple yüz germe işlemi öncesinde hastaların talepleri dikkatle dinlenir. Uygulama bölgesi incelenir ve uygulamanın nasıl yapılacağına karar verilir. Böylece iple yüz germe işleminin çok daha isabetli ve başarılı bir şekilde sonuçlanması hedeflenir.

İple yüz germe işlemi sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. İşlemden sonra, uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelebilir. Bunlar zaman içerisinde kendiliğinden kaybolurlar. İple yüz germe sonrasında bir süre abartılı yüz ifadelerinden kaçınılması ve uygulama bölgesinin ovuşturulmaması önerilir.

Doktorlar, iple yüz germe öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

İple Yüz Germe Fiyatları 2022

İple yüz germe işlemi bireylerin çok daha sıkı ve genç bir cilt görünümüne kavuşabilmesi için yapılır. Bu uygulama sayesinde burun, ağız ve göz çevresinde yer alan kırışıklıklar giderilebilir. Mimik kullanımı gibi sebeplerden belirginleşen yüz çizgileri ortadan kaldırılabilir. Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen bu işlem tamamen kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden iple yüz germe fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

İple yüz germe fiyatları ve ameliyatsız yüz germe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button