Kol Germe Ameliyatı

Kollar, kilo alıp verme gibi durumlardan en çok etkilenen bölgelerdendir. Özellikle de ilerleyen yaşla birlikte kollarda sarkmalar ve kırışıklıklar görülmeye başlar. Bölgesel yağlanmaların da etkisiyle kollar; bedenin geri kalanıyla uyumsuz bir görüntüye sahip olabilirler. Tüm bu saydıklarımız ikincil bir faktöre gerek kalmadan genetik sebeplerden de meydana gelebilir. Kol estetiği olarak da bilinen kol germe ameliyatı ile bu estetik problemlerden kurtulmak mümkündür.

Kol germe ameliyatı sayesinde kolda yer alan fazla yağ dokusu alınabilir ve kol vücutla uyumlu olacak ölçüde inceltilebilir. Kolda sarkmaya yol açan fazla deri dokusu da kol germe ameliyatı ile alınabilmektedir. Böylece kollar hem vücutla uyumlu hem de sıkı ve genç bir görünüm kazanırlar. Bu işlemler özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri ile yapılır. Kol germe ameliyatına liposuction işlemi de eşlik edebilir.

Kol germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı; kolun sıkı, toplu, ince ve genç bir görünüm kazanabilmesi için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon sırasında kol bölgelerinde yer alan ve kol kalınlığını arttıran yağ dokuları alınabilir. Yağ alma işlemi liposuction uygulaması ile yapılabilir. Kol germe ameliyatı sayesinde yıpranan, sarkan ve kırışan kol derisi alınabilir. Geriye kalan deri; sıkı ve toplu bir görünüm oluşturmak için özel tekniklerle gerilebilir. Böylece kolların yapısı ve görünümü vücudun geri kalanıyla uyumlu hale getirilir.

Kolda Sarkma Neden Olur?

Kolda sarkma, genelde kilo alıp verme sonucu meydana gelmektedir. Kilo alınmasıyla birlikte bölgede yağlanma görülür, kol derisi genişler. Kilo verilmesi ile birlikte deri, altındaki yağ hacmini kaybeder ve sarkmaya başlar. Buna ek olarak yaşı ilerleyen bireylerde de doku yıpranmasına bağlı sarkmalar görülebilir. Bazı genetik özelliklerin, kolda ve diğer bölgelerde sarkma görülme riskini arttırdığı da bilinmektedir.

Kol Germe Ameliyatı İle Neler Yapılabilir?

Kol germe ameliyatı ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Kalın ve vücutla uyumsuz olan kollar inceltilebilir; kollar vücudun geri kalanı ile uyumlu olacak ölçüde şekillendirilebilir.
  • Yıpranma ve kilo alıp verme sonucu sarkan kol derisinin bir kısmı alınabilir. Geriye kalan deri ise özel tekniklerle gerilebilir. Böylece sıkı, toplu ve genç bir kol görünümü elde edilebilir.

Bu kazanımların en büyük amacı; hastaların, kollarının görünümü sebebi ile yaşadıkları özgüven problemi ve kıyafet seçmekte zorluk gibi sorunları çözmektir. Böylece hem kollar estetik olarak çekici bir görüntü kazanır hem de kişilerin yaşam kalitesi arttırılmış olur.

Kol Germe Ameliyatı Kalıcı Mı?

Kol germe ameliyatı sırasında yapılan tüm işlemler kalıcıdır. Ancak bu işlemler sonucu elde edilen kazanımların korunması için hastaya da önemli bir rol düşer. Yeniden kilo alımını veya bölgesel yağlanmayı önlemek için kişi; beslenme alışkanlıklarını düzenlemelidir. Kendisi için uygun bir egzersiz rutinine sahip olmalıdır. Böylece kol germe estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar süresiz olarak korunabilir.

Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kol germe ameliyatı reşit olan herkese yapılabilir. Bu operasyon yalnızca kadınlara değil erkeklere de uygulanabilmektedir. 18 yaşından küçük olan bireylere, dokuları hala gelişim sürecinde olabileceği için kol germe ameliyatı gibi estetik operasyonlar önerilmez. Bu kişiler reşit olduktan sonra gönül rahatlığı ile kol germe ameliyatı yaptırabilirler.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı öncesinde hastaya genel anestezi uygulanır. Genel anestezinin amacı hastanın işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını engellemektir. Anestezi işleminin ardından kolda sarkmaya sebep olan fazla yaş ve deri dokusu çıkarılır. Daha sonra ise derinin geri kalanı; doktor tarafından belirlenen hat boyunca gerdirilir. Böylece kola gergin, ince ve sıkı bir görünüm kazanır. Her iki kol da birbirleri ile eşit ve uyumlu bir yapıya sahip olurlar.

Kol Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol germe ameliyatı 1 ila 2 saat kadar sürer. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi kollardaki sarkma ve yağlanma miktarındaki farklılıklardır. Sürenin değişiklik göstermesinin bir diğer sebebi ise; operasyonun kişiye özel olarak planlanmasıdır. Kol germe ameliyatı herkes için aynı şekilde yapılmaz. Bu yüzden süresi de kişiden kişiye değişir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır? Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Kol germe ameliyatından sonra hastaların bir ila iki gün hastanede dinlenmesi gerekebilir. Bu süre boyunca kollara gerekli bakım yapılır, hastanın tansiyon gibi vital bulguları belirli aralıklarla kontrol edilir. Hastalar ameliyatın ardından ortalama 1 hafta sonra gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak bu süre doktor önerisine göre değişebilir. Yine doktor önerisine göre 1 ay kadar ağır ve yorucu aktivitelerden uzak durulması önerilir.

Doktorlar kol germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatı sayesinde kolların hem birbirleriyle hem de vücudun geri kalanıyla uyumlu bir görünüme sahip olması sağlanır. Kollar incelir; sıkı, genç ve toplu bir görünüme sahip olurlar. Kol estetiği kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden kol germe ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button