Genital Estetik

Genital bölge kişinin hayatı boyunca bir değişim içerisindedir. Zaman içerisinde genital bölgeyi meydana getiren dokularda yıpranma görülebilir. Bu yıpranmalar özellikle de çoklu doğumların veya iri bebek doğurmanın ardından gözlenirler. Kişiler genetik olarak da hoşlarına gitmeyen bir vajina görünümüne sahip olabilirler. Genital bölgede bulunan estetik kusurlar; vücudun geri kalanındakiler gibi çeşitli estetik operasyonlarla giderilebilmektedir.

Genital estetik operasyonları sayesinde vajina dudaklarında meydana gelen sarkmalar giderilebilir ve vajina daraltılabilir. Vajina beyazlatma gibi işlemler sayesinde; vajinanın ve çevre bölgelerin renk bütünlüğü yeniden sağlanabilir. Böylece bireyler genital bölgelerinin görünümü sebebi ile yaşadıkları olumsuzluklardan kurtulabilirler.

Genital bölge estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, genital bölgede yer alan estetik kusurların giderilmesi; vajina görünümünün hastanın talepleri doğrultusunda şekillendirilmesi için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında vajinanın iç ve dış dudaklarına müdahale edilebilir. Vajina dudaklarının, birbirleri ve çevre dokularla uyumlu, orantılı ve simetrik bir uyum yakalaması sağlanabilir. Vajina içerisinde yer alan sarkmış dokuların çıkarılması ile vajina daraltılabilir. Böylece partnerlerden her ikisinin de cinsel birlikteliklerden aldığı keyif arttırılabilir. Genital estetik operasyonları özel cerrahi kesi ve dikiş yöntemleri yardımıyla yapılır.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik, genital bölgede yer alan doku sarkması, yıpranma ve orantısızlıkları gidermek; vajinayı hastanın talepleri doğrultusunda şekillendirmek için yapılır.

Bazı kişiler genetik sebeplerden beğenmedikleri bir vajina görünümüne sahip olabilirler. Bazılarında ise vajinanın görünümü; yaptıkları zorlu doğumlar ve benzer sebeplere bağlı olarak değişebilir. Her iki durumda da vajina bölgesinde görülen estetik problemler, genital bölge estetiği ile giderilebilmektedir.

Genital Estetik İle Neler Yapılabilir?

Genital estetik ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Vajinanın iç ve dış dudaklarında yer alan eşitsizlikler giderilebilir. Sarkmış veya fazla uzun olan vajina dudakları bu operasyon yardımı ile şekillendirilebilir.
  • Doğumlar sonucu gevşeyen, yıpranan ve zarar gören vajina dokuları onarılabilir; vajina içerisindeki fazla dokular alınabilir. Böylece vajinanın daha dar bir yapıya sahip olması sağlanabilir.
  • Genital bölgede meydana gelen kararma ve renk değişimleri giderilebilir. Vajinaya doğal ve pembe bir renk kazandırılabilir.

Genital bölge estetiği sayesinde vajina ve çevresine çok daha estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Genital Estetik Ne Zaman Yapılmalı?

Genital bölge estetikleri, ne zaman istenirse o zaman yaptırılabilir. Eğer yakın zamanda bir gebelik planlanıyorsa, genital estetiğin gebelikten sonra yaptırılması tavsiye edilmektedir. Böylece doğum sonrasında, genital estetik sayesinde elde edilen kazanımlar zarar görmemiş olur.

Genital Estetik Kimlere Yapılabilir?

Genital estetik 18 yaşını doldurmuş olan ve operasyonlara engel olabilecek bir sağlık durumu olmayan herkese yapılabilir. Vajina ve çevre dokuların ergenlik döneminin sonlarına kadar değiştiği, geliştiği düşünülmektedir. Bu gelişim ve değişim sürecinin olması gerektiği gibi devam edebilmesi için 18 yaşından küçük bireylere genital estetik önerilmez. Aynı şekilde gebelik ve emzirme döneminde olan bireylere de genital estetik önerilmemektedir. Bireyler, bu dönemler son bulduktan sonra iç rahatlığı ile genital estetik yaptırabilirler.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik operasyonları genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Anestezinin türüne, operasyonun kapsamına göre karar verilir. Anestezi uygulamaları sayesinde hastaların genital estetik sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması önlenmiş olur.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti operasyonu sırasında özel cerrahi kesiler ve dikişler kullanılarak vajina dudakları şekillendirilir. Bu operasyon sayesinde vajina dudaklarını küçültmek; birbirleri ile uyumlu olacak şekilde vajina dudaklarını eşitlemek mümkündür. Vajina dudaklarındaki sarkık görünüm de labioplasti operasyonu sayesinde giderilebilir. İşlem sırasında kullanılan dikişler kendiliğinden erirler, bu yüzden sonradan dikiş aldırmaya gerek yoktur. Labioplasti operasyonu 30 ila 60 dakika içerisinde tamamlanır.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatı sırasında vajina içerisinde bulunan yıpranmış dokular çıkarılır. Vajina içi dar bir yapıya sahip olacak şekilde sıkılaştırılır. Bu işlem sırasında özel cerrahi kesi ve dikiş teknikleri kullanılır. Vajinanın 6 santimetre içine kadar daraltma işlemi yapılabilmektedir. Vajinoplasti işlemi sayesinde cinsel birliktelikler çiftlerin her ikisi için de daha keyifli bir hale gelir. Bu işlem hemen hemen 1 saat içerisinde tamamlanır.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi özel lazer uygulamaları ile yapılır. Bu işlem sayesinde vajina bölgesindeki renk dengesi yeniden kurulabilir. Vajina kararması ve vajinada renk değişikliği gibi problemler bu işlem sayesinde giderilebilir.

Genital Estetik Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Genital estetik öncesinde, yapılacak olan operasyonlar detaylı olarak planlanır. Bu planlama süreci; hastanın talepleri ve ihtiyaçları neticesinde şekillenir. Böylece vajinada ve vajinal dokularda yapılacak olan değişiklikler en ince ayrıntısına kadar planlanmış olur. Hastalar operasyonun günü ve operasyona nasıl gelecekleri hakkında detaylı olarak bilgilendirilirler.

Genital estetik sonrasında hastaların vajina dokularında meydana gelen yıpranmalar giderilmiş olur. Vajina estetik açıdan çekici ve genç bir görünüm kazanır.

Doktorlar, genital estetik öncesi sonrası süreçler hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Genital estetik sonrası hastalar aynı gün taburcu edilebilirler. Bazı durumlarda ise 1 gece hastanede misafir edilmeleri gerekebilir. Genital estetik sonrasında operasyonun kapsamına göre 3 ila 4 hafta kadar cinsel birliktelikte bulunulmaması önerilir. İyileşme süreci sırasında hastalar doktorun önerdiği süre boyunca ağır işlerden kaçınmalıdır. Havuz, kaplıca ve benzeri kamusal mekanlardan bir süre uzak kalınmalıdır.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden genital estetik fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Genital bölge estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button