Annelik Estetiği

Hamilelik özel ancak zorlu bir süreçtir. Bu süreçte anne adayının bedeninde büyük değişimler meydana gelir. Karın bölgesi büyür ve karın derisi genişler. Vücudun bazı bölgelerinde yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelir. Doğumun ardından bu değişimler daha rahat görülür bir hale gelirler. Özellikle de karın bölgesindeki çatlaklar, sarkmalar ve kırışıklıklar oldukça belirgindir. Bunlara ek olarak doğum sırasında vajinada da bazı problemler meydana gelebilir. Vajinal dokularda yıpranma, yırtılma ve bunlara bağlı olarak genişleme görülebilir. Emzirme dönemi sırasında meme dokuları yıpranabilir ve memelerde sarkma görülebilir. Annelik estetiği olarak bilinen işlem sayesinde tüm bu estetik problemler giderilebilmektedir.

‘’Mommy Makeover’’ olarak bilinen annelik estetiği sayesinde karın bölgesi daha gergin ve düz bir görünüme kavuşabilir. Bölgesel yağlanma sorunu giderilebilir. Memeler daha dik ve hacimli bir yapıya sahip olabilir. Annelik estetiği kapsamında vajina ve genital dokulara da müdahale edilebilir. Böylece vajina ve vajina dudakları da estetik ölçütler çerçevesinde şekillendirilebilir. Tüm bu işlemler hastanın talepleri doğrultusunda planlanırlar.

Annelik estetiği ve benzer estetik operasyonlar hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, Doç. Dr. Alper URAL gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği, gebelik ve emzirme döneminde meydana gelen estetik problemleri gidermek için yapılan operasyonlar bütünüdür. Bu operasyonlar sırasında vücuttaki pek çok dokuya ve organa müdahale etmek mümkündür. Emzirme sebebi ile memelerde meydana gelen sarkmalar, karın çevresinde oluşan çatlaklar ve kırışıklıklar, vajinada görülen yıpranma gibi estetik kusurlar annelik estetiği ile giderilebilir. Kadınların, gebelik öncesindeki dönemlerinden bile daha genç ve çekici bir görünüm kazanmaları amaçlanır. Annelik estetiği için yapılan operasyonlar sırasında özel cerrahi kesi ve dikiş işlemlerine; liposuction gibi uygulamalara başvurulabilir.

Annelik Estetiği Neden Yapılır?

Annelik estetiği, gebelik ve emzirme dönemlerinde vücutta meydana gelen deformasyonları ve olumsuz değişimleri gidermek için yapılır. Gebelik döneminde yaşanan değişimler, doğumla birlikte kolayca fark edilir bir hal alırlar. Kadınlar, özellikle de emzirme dönemi sırasında görülen meme sarkması ile birlikte bu değişimlerin farkına varabilirler. Annelik estetiğinin amacı tüm bu olumsuz değişimleri ve deformasyonları gidererek bireye çekici ve genç bir vücut görünümü kazandırmaktır.

Annelik Estetiği İle Neler Yapılabilir?

Annelik estetiği ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen sarkıklık, yağlanma ve şişkinlik giderilebilir.
  • Karın bölgesinin çevresinde meydana gelen sarkma, çatlaklar ve kırışıklıklar giderilebilir. Karın gergin, sıkı ve düz bir görünüme kavuşturulabilir.
  • Emzirme sonrasında memelerde meydana gelen sarkma giderilebilir. Memelere daha dik ve genç bir duruş kazandırılabilir.
  • Doğum sırasında vajina ve vajina dudaklarında oluşan yıpranma belirtileri giderilebilir. Talep dahilinde vajinoplasti ameliyatı ile vajina daraltılabilir.

Tüm bu işlemler özel kesi ve dikiş teknikleri ile yapılır. Bazı durumlarda liposuction uygulaması da operasyonlara eşlik edebilir.

Annelik Estetiği Kalıcı Mı?

Annelik estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Bu kazanımların kalıcılığı büyük oranda bireyin kendisine bağlıdır. Eğer operasyonlardan sonra sağlıklı bir beslenme düzeni ve uygun bir egzersiz rutini oluşturulursa; estetikler sayesinde elde edilen değişimler korunabilir. Aksi takdirde kilo almaya veya doku yıpranmasına bağlı olarak vücut; yeniden değişime uğrayabilir.

Annelik Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Annelik estetiği kapsamında yapılan bazı operasyonlar sonucu vücutta iz kalabilir. Ancak doktorlar, bu izlerin görünürlüğünü iç çamaşırlarının içinde tutmaya çalışırlar. Özellikle de günümüzde yapılan dikiş uygulamalarında izler, eski uygulamalarda olanlara kıyasla daha az belirgindir. Bu izler çoğunlukla zaman içerisinde ten rengine yaklaşır ve dışarıdan bakıldığında belirgin olmayan, göze batmayan fizyolojik bir görünüm kazanırlar.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

Annelik estetiği, operasyonun amacına göre farklı şekillerde yapılabilir. Bu işlemler öncesinde genel veya lokal anestezi tekniklerine başvurulur. Böylece olası ağrı ve rahatsızlık hissi önlenmiş olur.

Annelik estetiği sırasında karında yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınabilir. Böylece karın bölgesine gergin ve düz bir görünüm kazandırılabilir.

Vücudun bazı bölgelerinde biriken yağ dokusunu almak için liposuction işlemine başvurulabilir. Böylece vücut hatları ve kıvrımları belirginleştirilebilir.

Emzirme sonucu yıpranan ve sarkan memeler ihtiyaca göre yalnızca dikleştirilebilir, hem büyütülüp hem dikleştirilebilir veya da küçültülmek suretiyle dikleştirme yapılabilir. Sonuç olarak memelerin dik ve çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir.

Labioplasti operasyonu ile genital bölgenin dudaklarında meydana gelen deformiteyıpranma giderilebilir.Buna ek olarak bub bölgede ihtiyaç olması durumundayağ dokusu nakli ile genital bölgedeki dudaklar fizyolojik olarak desteklenerek estetik görünüm kazanacak şekilde şekillendirilebilir.

Vajinoplasti ameliyatı sayesinde vajinadaki yıpranmış ve gevşeyerek deforme olmuş dokular alınarak daraltma yapılabilir. Böylece vajinanın daha dar ve fizyolojik bir yapıya kavuşması sağlanabilir.

Annelik Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Annelik estetiği öncesinde, yapılacak olan işlemler kararlaştırılır. Kararlaştırılan işlemlerinse detayları belirlenir. Planlama süreci; hastanın talepleri, ihtiyaçları ve genel estetik ölçütler çerçevesinde şekillenir.

Annelik estetiği sonrasında, gebelik ve emzirme dönemi sırasında oluşan pek çok estetik problem giderilmiş olur. Hastalar belirgin vücut hatlarına, gergin bir karna, dik ve hacimli memelere sahip olabilirler.

Annelik estetiği öncesi hastalar detaylı olarak muayene edilip,bireye özgü planlama yapılarak   ameliyat öncesi, ameliyatlar ile ilgili ve ameliyat sonrası süreçler hakkında aydınlatılır ve bilgilendirilirler.

Annelik Estetiği Fiyatları

Annelik estetiği sırasında, hastanın taleplerine göre pek çok operasyona başvurulur. Bu yüzden annelik estetiği fiyatları hakkında net bir sayıdan söz etmek mümkün değildir.

Annelik estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Alper URAL’dan randevu alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button